Hallitus

Koneinsinöörikillan hallitus

Hallitus vastaa killan jokapäiväisestä toiminnasta. Jokaisella jäsenellä on oma vastuualueensa. Hallitus kokoontuu kerran viikossa, ja tekee päätöksiä ajankohtaisista asioista.

Hallituksen toimikausi on kalenterivuoden pituinen. Uusi hallitus muodostetaan syksyllä. Mikäli haluat olla seuraavana vuonna toiminnassa mukana, tarkkaile rekry-uutisia loka-marraskuussa.

Hallituksen ja toimihenkilöt tavoitat kertaheitolla osoitteesta kik@list.ayy.fi ja pelkästään hallituksen osoitteesta kik-halhal@list.ayy.fi.

Viikkomailiin yms. tiedotustarpeen ilmaantuessa tavoitat killan koko tiedotussektorin osoitteesta kik-info@list.ayy.fi.

Hallituksen saat kiinni myös palautelomakkeella.

Yhteystiedot

Käyntiosoite:

K1
Otakaari 4
Otaniemi, Espoo

Postiosoite:

Koneinsinöörikilta
PL 14100
00076 Aalto

Sähköposti:

kik@list.ayy.fi

Y-tunnus:

1732279-4

Verkkolaskuoperaattori

Apix Messaging Oy (003723327487)

OVT-tunnus

003717322794

PDF-laskut

talousministeri@koneinsinoorikilta.fi

Koneinsinöörikillan hallitus 2024
Janni Kerkkänen
Janni KerkkänenPuheenjohtaja0504046756janni.kerkkanen@aalto.fi
Ollimatti Särkelä
Ollimatti SärkeläVarapuheenjohtaja0400296277ollimatti.sarkela@aalto.fi
Lauri Vuorjoki
Lauri VuorjokiSihteeri0409651565lauri.vuorjoki@aalto.fi
Mikko Kortelainen
Mikko KortelainenTalousministeri0503411526mikko.kortelainen@aalto.fi
Anna Öörni
Anna ÖörniOpintoministeri, fuksikapteeni0405583348anna.oorni@aalto.fi
Jaakko Ristolainen
Jaakko RistolainenTeollisuusministeri0440964446jaakko.ristolainen@aalto.fi
Wilma Hoskonen
Wilma HoskonenSisäministeri0445070301wilma.hoskonen@aalto.fi
Juho Jouppi
Juho JouppiFuksivääpeli0458561011juho.jouppi@aalto.fi
Ada Tavaila
Ada TavailaFuksivääpeli0458832818ada.tavaila@aalto.fi
Rasmus Mäkinen
Rasmus MäkinenMaisterivääpeli0451128774rasmus.v.makinen@aalto.fi
Joonas Keskitalo
Joonas KeskitaloIsäntä0445225495joonas.keskitalo@aalto.fi
Sakari Kemppinen
Sakari KemppinenIsäntä0400552452sakari.kemppinen@aalto.fi
Jere Markkinen
Jere MarkkinenViestintäministeri0452758968jere.markkinen@aalto.fi
Uusi laatikko

aikaisempien vuosien hallitukset