Valmistustekniikan kerho täyttää 50 vuotta!

Tervetuloa VTK:n 50-vuotisjuhlaan lauantaina 4.11.2017.

Huom. Myös ennakkoilmoittautuneiden tulee ilmoittautua tällä lomakkeella.

Tilaisuus aloitetaan cocktail-tilaisuudella klo 14:30 K1-rakennuksessa osoitteessa Otakaari 4.

Cocktail-tilaisuudesta on bussikyyti pääjuhlaan 16:30.

Pääjuhlat pidetään klo 17:30 alkaen Konepajan Brunossa osoitteessa Aleksis Kiven katu 17A.

Ohjelmassa on illallinen, puheita, sauna ja muuta.

Pääjuhlasta siirrytään jatkoille ytimeen puolenyön aikoihin.

Pukukoodina on kerhon standardien mukaisesti tumma puku.

Sunnuntaiaamuna kello 12 on tarjolla juhlijoille silliaamiainen osoitteessa Otakaari 20.

Lisäkysymyksiä ja toiveita voi esittää suoraan puheenjohtajalle:

Jarkko Metsälä
Puheenjohtaja
:=:bnpTbG4yZ2lZejF5cVVBdW9UU05MSlNmcVQ4aE16eD0=:=:
0503031961

Ilmoittautuminen päättyi 29.10. klo 23.59.

Lue lisää tietojen tallentamisesta rekisteriselosteesta.

Ilmoittautuminen on sitova!

Huom, tällä hetkellä ilmoittautumisvahvistus saattaa mennä Gmailin roskapostikansioon. Mikäli näin tapahtuu, klikkaathan tähän ystävällisesti: Ei roskapostia

Ilmoittautuneet

  1. Aleksi Kuuva (Krista Huhtamäki)
  2. Joonas Kekkonen (Hal2017)
  3. Tuomas Loiskekoski (Timo Kyllönen)
  4. Timo Kyllönen (Tuomas Loiskekoski)
  5. Krista Huhtamäki (Aleksi Kuuva, Tiina Huhtamäki)
  6. Hans Koskinen (Aleksi Kinnunen)
  7. Vesa Vahtera (1988 valmistuneet)
  8. Paavo Pietikäinen (Hal2017)
  9. Niko Pöntinen (Hal2017)
  10. Heikki Pirttiniemi (Janne Jääskeläinen, -93-95 excuilleet.)
  11. Joonas Ilonen (Hal2017)
  12. Timo Salminen (VTK 1984-1986)
  13. Harri Pohto (VTK 1984-1986)
  14. Tuukka Löytynoja (Hal2016)
  15. Markku Koskinen (VTK 1984-1986)
  16. Janne Jääskeläinen (Heikki Pirttiniemi, -93-95 excuilleet)
  17. Matleena Helander (Hal2016)
  18. Tatu Okkonen (VTKHal2017)
  19. Pentti Bruun (VTK 1984-1986)
  20. Tomi Saalasti (Hal2016)
  21. Timi Nieminen (Janne Jääskeläinen, -93-95 excuilleet.)
  22. Lari Mäkinen (VTK 2013-2015)
  23. Ilmari Mutanen (Hal2016)
  24. Juho Wahlroos (Hal2011-2012)
  25. Jukka Packalen
  26. Toni Siltanen
  27. Sakari Ilvesniemi
  28. Petteri Puumala (Juho Wahlroos, Eemeli Kivinen)
  29. Juha Sandholm (Hal2011-2012)
  30. Samuli Vuorinen (VTK 1980-1983)
  31. Veijo Kauppinen (Kunniajäsen)
  32. Jarkko Wahlroos (VTK 2006-2007, Kari Kanninen, Mikko Nissinen, Antti Vartiainen)
  33. Mika Hokajärvi (Hal2011-2012)
  34. Antti Pirilä
  35. Antti Vartiainen (VTK 2007, Jarkko Wahlroos)
  36. Sampsa Laakso (Labra)
  37. Mikko Nissinen (VTK 2006-2007, Jarkko Wahlroos, Kari Kanninen, Antti Vartiainen)
  38. Heikki Hokkanen (Juho Wahlroos)
  39. Sami Seppänen (Taneli Röksä)
  40. Kalevi Aaltonen
  41. Heikki Salavirta (Vanhat parrat)
  42. Jari Rautio (VTK 1978 - 1981)
  43. Oskari Niemi (Juho Wahlroos)
  44. Daniel Das Bhowmik (VTK 1998-2003)
  45. Risto Valkama (Kunniajäsen)
  46. Jani Renvall (Hal 2011-2013)
  47. Aukusti Kankaanpää (Kuuva)
  48. Jami Mäkinen (Hal2012-2015)
  49. Jukka Hirsto (VTK 1996-2000)
  50. Pasi Töyräs (Toni Siltanen)
  51. Timo Aarnio (Toni Siltanen, Tomi Nurmi, Pasi Töyräs)
  52. Tomi Nurmi (Toni Siltanen, Timo Aarnio, Pasi Töyräs)
  53. Jukka Viljanen (VTKH12-13, Kari Kanninen, Juha Korhonen)
  54. Joona Diov (Toni Siltanen, Timo Aarnio, Pasi Töyräs)
  55. Aleksi Kinnunen (Hans Koskinen)
  56. Juha Järvi (VTK 1996-2000)
  57. Teemu Otala (Juha Järvi, Jukka Hirsto)
  58. Kari Kanninen (Jarkko Wahlroos, Tatu Ahlskog, Eero Laakkonen, Juha Korhonen)
  59. Eveliina Rauko (Aukusti Kankaanpää, Kuuva)
  60. Vesa Kandell (Daniel Das Bhowmik)
  61. Aleksi Tenkula (Hal2013)
  62. Kari Sainio (Kunniajäsen)
  63. Kari Saarinen (Kunniajäsen)
  64. Tero Kamppinen
  65. Eero Leskinen (Kunniajäsen)
  66. Mauri Routio (Kunniajäsen)
  67. Hannu Uusitalo (Kunniajäsen)
  68. Helmi Savolainen (LRK, Kankaanpää, Eveliina, Kuuva)
  69. Jouni Hakola (Kunniajäsen)
  70. Veli-Markus Penttilä (Kunniajäsen)
  71. Tuomo Heino (Hal2017)
  72. Jukka Loukkola (Daniel Das Bhowmik VTK 98-03)
  73. Joonas Kolunsarka (Hal 15, patrik lehtiö)
  74. Jarkko Metsälä (Hal2017)
  75. Aleksi Niskanen (Hal2017)
  76. Inga Makkonen (Antti Pirilä)
  77. Sami Honkanen (Marcus Konkola, Kimmo Koponen)
  78. Masi Tammela (Hal2017)
  79. Lauri Smeds (Vesa Kandell, Daniel Das Bhowmik)
  80. Jussi Mäkinen (Antti Pirilä, Inga Makkonen)
  81. Markku Haakana (VTK 1982-1987)
  82. Juuso Laherma (Tanninen, Lindholm, Keränen, Muhonen, Myllymäki)
  83. Anselmi Immonen (VTK 1996-2000)
  84. Tiina Huhtamäki (Krista Huhtamäki, Aleksi Kuuva, Marcus Konkola, Sami Honjs)
  85. Wei Huang (Jukka Borgman, Hannu Laukkanen)
  86. Lars Lindeman (Kunniajäsen)
  87. Rauno Huttunen (VTK 2007)
  88. Kalle Sivill (VTK 1997-2000)
  89. Taneli Taskinen (VTK 2007)
  90. Arto Laine (1988 valmistuneet, VTK 1985-1987)
  91. Mika Sjöholm (VTK 85-88)
  92. Mikko Lindholm (Tanninen, Laherma, Keränen, Muhonen, Myllymäki)
  93. Antti Korhonen (Kanninen/Korhonen)
  94. Mika Vuorinen (LRK)
  95. Olli Kärkkäinen (Vtk 2009-2011)
  96. Sampo Lammi (Hans Koskinen)
  97. Samuli Tanninen (Lindholm, Laherma, Keränen, Muhonen, Myllymäki ja muu Hal08-10 jengi)
  98. Mikko Viljanen (VTKH12-13, Mäkinen, Diov, Korhonen A., & Co)
  99. Sven Willgren (Kari Kanninen, Jarkko Wahlroos, Sonja Willgren)
  100. Sonja Willgren (Sven Willgren, Kari Kanninen, Jarkko Wahlroos)
  101. Ilmari Keränen (Lindholm, Laherma, Tanninen, Muhonen, Myllymäki)
  102. Juho Leinonen
  103. Eetu Mattila (Hal2017)
  104. Joonas Ojala
  105. Marcus Konkola (Tiina Huhtamäki, Sami Honkanen)
  106. Hannu Jokinen (Antti Vilenius, Teemu Klingberg)
  107. Jukka Borgman (Janne Jääskeläinen, -93-95 excuilleet.)
  108. Tapani Mattila (VTK 78-81)
  109. Eemeli Kivinen (Kärkkäinen, vtk 2009-2011)
  110. Walter Estlander
  111. Jukka Kallio (Olli Kärkkäinen, Eemeli Kivinen, vtk 2009-2011)
  112. Hannu Laukkanen (95-97 excuilleet)
  113. Juha Leppäaho (VTKH12-13)
  114. Juha Laiho (1994-1996 excuilleet)
  115. Kimmo Koponen (Sami Honkanen, Marcus Konkola)
  116. Jarkko Währn (Teemu Otala ja Juha Laiho sekä Jan Tollet)
  117. Vesa Sirén (Jari Rautio, Samuli Vuorinen)
  118. Kalle Kyyrö (VTK 2007, Jarkko Wahlroos, Sonja Willgren, Sven Willgren, Antti Vartiainen)
  119. Oskar Häyry (Hal2017)
  120. Katja Turunen (Kimmo Koponen, Sami Honkanen, Marcus Konkola, Tiina Huhtamäki)
  121. Ville Heikkilä (LRK)
  122. Jaakko Luhtasela (Kunniajäsenet)
  123. Taneli Röksä (Sami Seppänen)
  124. Nina Ämmälä (Liisa Rantamäki, Hannu Laukkanen, Wei Huang, Juha Laiho)
  125. Liisa Rantamäki (Nina Ämmälä, Hannu Laukkamen, Wei Huang, Juha Laiho)
  126. Jaakko Vanhala (VTK 2007, Jarkko Wahlroos, Sonja Willgren, Sven Willgren, Antti Vartiainen, Kalle Kyyrö)
  127. Hannu Viljavuori (Juuso Laherma, Mikko Lindholm, Samuli Tanninen, Ilmari Keränen)
  128. Miia Lindholm (Jonne Honkanen, Petteri Korpioja, Petri Hassinen, Vesa Kandell & co)
  129. Markus Myllymäki (Lindholm, Laherma, Keränen, Muhonen, Tanninen, Rekolainen)
  130. Petteri Korpioja (Miia Lindholm, Jonne Honkanen)
  131. Mikko Nieminen
  132. Markku Vanhala (Kari Sainio, Eero Leskinen)
  133. Riku Leppäaho (Ilkka Rekolainen, Markus Myllymäki, Hannu Viljavuori, Juuso Laherma, Mikko Lindholm, Samuli Tanninen, Ilmari Keränen)
  134. Heikki Isotalo (Juha Järvi, Jukka Hirsto)
  135. Patrik Lehtiö (Joonas Kolunsarka)
  136. Tuukka Itäaho (Vesa Kandell, Lauri Smeds & co.)
  137. Mikko Tuomisto (Pullonkaula ammattiainekerho.)
  138. Olli Rinnevalli (Hal2015)
  139. Andres Lorvi (Pullonkaula)
  140. Jori Kangasmäki (Pullonkaula)
  141. Ville Lepistö (Pullonkaula)
  142. Teemu Klingberg (Hal2006 / Hannu Jokinen)
  143. Ville Hoppu (Hauskat tyypit)
  144. Jasmine Söderlund (Taneli Röksä Sami Seppänen hal2015)
Aker